PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Sobota 30.05.2020
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Ve dnech 21. 9. - 5. 10. 2015 bude Perníková chaloupka uzavřena

Tradiční Tlačenice perníku v Království perníku pod hradem Kunětická hora u Pardubic se ve státní státek 28. 9. 2015 nekoná.
Tlačenice perníku
Tlačenice perníku

Děkujeme Vám za pochopení a za veškerou morální podporu v naší snaze prokázat u Krajského soudu v Hradci Králové, pobočka Pardubice (žaloby č. j. 52 A 105/2014 a č. j. 52 A 71/2015, další žalobu připravujeme), nezákonnost úředních rozhodnutí Josefa Soukupa - současného starosty obce Ráby (č. j. PD 019/15/roz/st), Magistrátu města Pardubic (MMP 14153/21/2014/Me) a Krajského úřadu Pardubického kraje z loňského (č. j. KrÚ 52079/2014/OŽPZ/Kp) i letošního roku (č. j. KrÚ 36043/2015).

Stále věříme, že uspějeme a že budeme moci v příštích letech pokračovat. Že dojde k nápravě likvidační změny územního plánu lokality, kterou 11. 9. 2014 odhlasovalo zastupitelstvo obce Ráby pod vedením bývalé starostky Zdeňky Morchové (viz články Pohřbí zastupitelé Perníkovou chaloupku? a Perníková chaloupka ještě funguje a bude se bránit soudně).

Pokud však domovská obec Ráby nezmění svůj vztah k projektu Perníkové chaloupky, pokud ani nyní (potřetí) nevyužije svých zákonných pravomocí, a pokud se územní plán lokality nevrátí do předchozího stavu, projekt výletního místa pro rodiče s dětmi "Perníková chaloupka", který vznikl a 12 let fungoval bez jediné koruny dotací z veřejných zdrojů, bude muset být ukončen!

Bohužel. Byl projektován na plochu celého oploceného areálu, který v dřívějším územním plánu z roku 2001 byl schválen jako plocha určená k podnikání.

Nyní má 75% oploceného areálu pod hrozbou zákonných sankcí sloužit jako "specifická plocha ZX" především požadavkům územního systému ekologické stability (biocentrum) a k lesnímu hospodaření. Přesto, že faktický stav dlouhodobě oplocených pozemků (od roku 1965) a jejich mnohaleté užívání jako provozního zázemí budov (z roku 1882) odporuje novému již od 1. ledna 1996 platnému lesnímu zákonu. Takový právní stav připouští i zveřejněný judikát č. 2032 podle rozsudku Nejvyššího správního soudu ze dne 18. 12. 2009, č.j. 5 As 94/2008-44: „K závěru o tom, že se jedná o pozemek určený k plnění funkcí lesa, nepostačuje, že je daný pozemek takto formálně veden v katastru nemovitostí.“ Může tak být veden z historických důvodů: „Nelze totiž vyloučit situaci, kdy pozemek je v katastru nemovitostí veden chybně jako pozemek určený k plnění funkcí lesa, přestože fakticky již znaky pozemku určeného k plnění funkcí lesa ve smyslu příslušných ustanovení lesního zákona nenaplňuje.“

A pokud kdokoliv tvrdí, že současnému projektu Perníkové chaloupky změna účelu pozemků nemůže vadit, pak je stejně povrchní, hloupý a pošetilý jako titulní filmový hrdina z pohádky "Byl jednou jeden král aneb Sůl nad zlato". Řečeno slovy jeho kuchaře: "Bez soli (pozemků) to nejde!!!"

S úctou a přáním krásného podzimu

Luděk Šorm, autor projektu

DALŠÍ INFORMACE: Perníková chaloupka
Zveřejněno 14.09.2015 v 11:33 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
      TURISTIKA